Rocznicowe seminarium CREDO w Instytucie Fizyki Jądrowej w Krakowie, 30-31.08.2017

Upływa rok od ostatniego dużego spotkania naukowego (można je, jak myślę, określić jako seminarium) poświęconego współpracy w ramach projektu CREDO. Państwo zapewne wiedzą, ale pozwolę sobie przypomnieć że dotyczy on kaskad cząstek promieniowania kosmicznego, jakie pojawiają się w atmosferze Ziemi i formują tzw. wielkie pęki (showers), które z kolei mogą być wykryte przez sieć detektorów a ich kierunek przyjścia wyznaczony na podstawie triangulacji.

Szybkimi krokami nadchodzi 30-31 sierpnia, w które to dni osoby związane ze współpracą CREDO zapraszają wszystkich chętnych na spotkanie rocznicowe i cykl wykładów poświęconych CREDO. Odbędzie się ono w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN na krakowskich Bronowicach (dokładniej, w sali seminaryjnej nr 5301) i jest otwarte dla wszystkich potencjalnych uczestników, zarówno tych, którzy chcą tylko posłuchać jak i tych pragnących się czynnie włączyć w ów projekt.

Seminarium z wykładami odbędzie się w środę, 30 sierpnia natomiast spotkanie robocze – 31 sierpnia. Mamy ogromną nadzieję wielu z Państwa tam zobaczyć. Spotkanie służy propagowaniu prawdziwej, rzetelnej nauki i włączeniu nowych osób w jej profesjonalne wydanie bądź w jej popularyzację. Zapraszamy w imieniu organizatorów, doc. Piotra Homoli i doc. Krzysztofa Woźniaka.

Więcej informacji znajdą Państwo pod adresami:

anniversary 2017

overview

Do zobaczenia na spotkaniu CREDO w Krakowie!

Marcin Kolonko, PTMA i PTT Kraków

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.